master neko
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

master neko

un forum nu doar cu neko ci si cu alte creaturi..lasa frau imaginatiei
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 no title...

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Maya
Admin
Maya


Mesaje : 256
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: no title...   no title... Icon_minitimeLun Mar 15, 2010 3:55 pm

Capitolul 1:un inceput banal pt. prima zi de scoala
08:00 Am la liceul Misaruko din Tokio era o zarva mare.Mai ales in clasa a 10 a A era o agitatie de nedescris deoarece o eleva noua se transferase la ei in clasa.
Ma numescMaya Ablaze.Am 16 ani si tocmai mam transferat in clasa a 10 a A.Stau cu fratele meu mai mare Josh.
Tocmai ma trezisem si ma pregateam sa merg spre scoala.Mi-am luat din dulap o fusta scurta neagra,un maieu rosu cu o inima neagra pe piept si in picioare niste sandale negre cu rosu.Am coborat scarile si in bucatarie era fratemio mai mare Josh
-Buna dimineata!am spus intrand in bucatarie.
-Neata.Ce faci?ma intreba Josh zambind usor.
-Bine….ma pregatesc de scoala.tu?l-am intrebat.
-hai ca vorbim mai tarziu.OK?trebe sa plec.
Nu am mai spus nimic.L-am lasat sa plece.Mi-am luat un bol de cereale,pe care lam mancat incet,iar dupa aceea am plecat si eu spre scoala.
Am ajuns in fata portii de la curte.Am intrat si am mers catre o banca care era libera si la umbra.Mam asezat si ma uitat prin curtea scolii.
Catre mine venire 3 baieti.Unul blond care era cel mai aproape iar ceilalti doi erau sateni.Mam ridicat de pe banca si am vrut s aplec,dar cel blond ma prinse de mana si ma impinse in gardul scolii.Am dat cu umarul destul de tare dar el nu ma baga inseama.Se apropie de mine si imi prinse mainile deasupra capului.Umarul incepu sa ma doar insuportabil de tare si am scos un icnet destul incat sa ma auda.Dar tot nu imi dadu drumul.Mam multumit lovindul cu genuchiu intre picioare.Imi dadu drumul la maini si am spus catre el:
-Asa iti trebuie daca te pui cu cine nu trebe.
Am vrut sa plec numai ca cei doi sateni ma impinsera si ei in zid,de data asta am dat din nou cu umarul doar ca mai tare.Am picat in genunchi sin u mam mai miscat doar ma uitat la ei cu o privire rece si nervoasa.Ma tineam de umar pt. ca ma durea foarte tare.Din nou blondul se apropie de mine dar din spate se auzi o vece nervoasa:
-Dai pace Ren,iar Paul si jake plecati cu el de aici.
Fiecare il salutara si plecara.Am ridicat capul si in fata mea am vazut un baiat inalt,brunet cu ochii negrii ca noaptea privinduma.Era imbracat intr-o camasa alba deschisa la primi doi nasturi,ave aniste blugi albastri si in picioare niste adidasi de la nike.Imi intinse mana si spuse:
-Esty bine?
-Intr-un fel.Mersi.iam raspuns.
-Vrei s amergi la cabinet?ma intreba cu o voce calda.
-Nu am spus repede.Sunt bine.dar mintisem si el vedea asta.Asa ca nu mai astepta ma lua in brate si ma duse catre intrarea in scoala.
Nu am comentat nimic.Cand am ajuns in fata cabinetului nu batu la usa intra direct.La birou era o femeie cam de 30 de ani,roscata cu ochii albastri.Se uita la mine dupa aceea la brunet si spuse:
-Cu ce te pot ajuta domnuleAlex?Ce sa intamplat?
-S-a legat Ren de ea.Poti te rog sa o ajuti ca s-a lovit la umar?
-Desigur.pune-o te rog pe pat.
Brunetul facu ce spuse asistenata.Iar ea veni catre mine si spuse:
-Da-ti te rog tricoul jos domnisoara…?
-Ablaze.Maya ablaze.Iam raspuns.
Mi-am dat trcoul jos,dar cand sa mil dau si de pe umar nu am reusit.Pt. ca s-a lipit de sange.Atunci veni si brunetul de pe scaunul unde statea asistenta sa incerca sa mil desfaca dar fara success.Vazand ca nici el nu reuseste miam luat trcoul din mana lui si am tras incat sa desfacut.Incepuse sa ma doara mai rau umarul si firicele de sange se prelungeau pe mana mea.
-Tine compresa asta cu apa rece te rog frumos,domnisoara Ablaze.Trebuie sa ma duc pana la directoara.Domnule Alex ramai te rog…dar femeia nu mai reusi sa continue ca baiatul io taie brusc si spuse cu indiferenta.
-Da,raman cu ea.
Asitenta pleca si ramasasesm doar noi doi.Incepuse sa imi fie frig,iar baiatul isi daduse jos camasa.Am ramas masca cand iam vazut corpul,era bine lucrat.Imi intinse camasa.
Iar eu am luat-o panundumio pe mine.Trecusera 10 minute de cand pleca asistenta,iar eu mam ridicat s imam dus sa ma sprijin de pretele de langa geam.Brunetul se ridica si el si veni spre mine,zambind.
Se apropie din ce in ce mai mult de mine,dare u nu ma miscam.Ma uitat in ochii lui negrii.
Acum era foarte aproape de mine.Imi cuprinse talia cu maine lui,tragnduma mai aproape de el.Nu am ripostat,pt. ca imi era frig si el ma incalzea.Se apropie de mine tot mai mult,dar cand mai avea un pic sa ma sarute se apropie de urechea mea si spuse:
-Tie frig?
-Acum imi e mai bine…am raspuns soptit.
Se trase uitanduse in ochii mei zambind.Se apropie din nou de mine,dar cobori pe gat de data aceasta.Incepuse sa ma sarute pe gat.Nu ma puteam misca am ramas asa in timp ce el ma saruta.Dupa cateva minute se retrase pt. ca venise si asistenta.Se puse din nou pe pat si eu am facut acelasi lucru.Asistena nu parea sa fie deranjata pt. ca aveam camasa brunetului.
-Dati te rog camasa jos sa iti vad mana.Spuse asistenta.
Am facut ce mia cerut si iam dat camasa inapoi brunetului.Asitenta imi examina umarul,iar brunetul statea rezemat de perete cu camasa pe el deschisa la primi doi nasturi.Imi dadu drumul la mana si imi spusese ca ma pot imbraca.Am multumit luandu-mi camasa pe mine si ridicandu-ma de pe pat.Brunetul se ridica de pe perete si iesi inaintea mea pe usa.L-am urmat salutand-o politicos pe asistenta.
-Esti mai bine?ma intreba uitandu-se in fata.
-Da,mersi pentru tot.am spus zambind usor.
Nu mai spuse nimic continua sa mearga.Ma tot gandeam la alte lucruri nefiind atenta pe unde umblu.M-am impiedicat de picioare bineinteles si cand sa fac concat cu gresia rece am simtit mainile brunetului prinzandu-ma inainte sa cad.Toata lumea vazuse ce se intampla si se uitau la noi ca la mirati.Ma ridica incet inca cu mainile pe talia mea.
-Vai da impiedicata esti.spuse amuzat.
-Aha..mersi.So in ce clasa esti?lam intrebat schimband subiectul.Toata lumea se intoarse la ce facu inainte.
-a 10 a A.tu?ma intreba dandu-mi drumul.
-Tot acolo.am spus.
Am luat catre clasa avand grija sa nu ma mai impiedic.Am ajuns in fata usii si brunetul intra primul fara sa mai bata la usa.Mi-am dat ochii peste cap urmandu-i exemplul stiind ca inca nu s-a sunat.Toata lumea se uita la mine ca la o fantoma.Am zambit usor mergand spre pervaz si rezemandu-ma de el asteptand sa se sune.Toata lumea inca se mai uita la mine inclusive Alex.Am incercat sa ii ignore privirea dar pur si simplu avea o privire intensa.Se suna si toata lumea se intoare la el in banca asteptand sa vina diriginta.Doar eu mai stateam in picioare fara ami lua ochii de la geam.In clasa intra o profesoara cam de 20 si ceva de ani care arata destul de bine.
-Buna ziua elevi.Astazi avem o noua colega.O rog sa se prezinte.spuse zambind si se aseza la catedra.
Am zambit si sufland de cateva ori am pasit spre centrul clasei.M-am uitat drept inainte spunand.
-Sunt Maya,am 18 ani.Sper sa ma inteleg bine cu toti.am spus zambind.
-Bun venit la noi Maya.Poti sa te asezi unde vrei.imi spuse diriginta.
Am zambit la randul meu si am mers spre ultima banca de pe randul de la geam.Cu o banca mai infata era Alex dar pe randul de la usa.Dira incepu sa preadea ora de engleza.Nu eram atenta dar luam notite chiar daca nu intelegeam.
Ora se termina in sfarsit si veni si pauza.M-am ridicat din banca ca toti ceilalti si mam sprijinit ca pauza trecuta de pervaz.Cum blondul care nu imi daduse pace pauza trecuta a vazut ca Alex nu e prin preajma a venit la mine singur,punandu-si man ape talia mea.Am tresarit simtitind si am observat ca nu mai era nimeni in clasa.
-Ce mai vrei?am intrebat pe un ton rece.
-Sa continui ce am inceput pauza trecuta.spuse zambind.
A vrut sa il plesnesc dar ma prinse de mana inainte sa o fac.Ma aseza pe banca punandu-si si cealalta man ape talie.SE apropie din ce in ce mai mult de mine si nu stiam ce pot sa fac sa il opresc.Dar ca deobicei aparu Alex la timp.Se facu da tuseste si eu mam linistit.Neatentia lui Josh a fost avantajul meu.M-am dat jos de pe banca retragandu-ma incet catre Alex.
-Tu nu te inveti minte?intreba Alex.
-Uite o plac..ce-ar fi sa aleaga intre mine si tine?intreba.
-De ce nu?daca ma alege pe mine nu te mai atingi de ea niciodata.Daca te alege pe tine nu ma mai bag.So…Maya pe cine alegi?ma intreba.
Am ramas putin in ceata de ce imi cereau cei doi.Bineinteles ca il alegeam pe Alex ca doar nu aveam de gand sa ma las la Ren.
-Aaaa…pe Alex.am spus incet.
Brunetul zambi dar Ren era nervos de alegerea mea.Cand a vrut sa se atinga de Alex mam bagat in fata lui punandu-mi o mana pe pieptul lui.
-Ren doar un lucru vreau sa stii.Tot timpul il voi alege pe Alex la faza asta chiar daca numa ce il cunosc.am spus.
Se suna si mi-am luat mana de pe pieptul lui mergand in banca mea.Cei doi facaura la fel.Se terminara si orele.Mi-am pus cartile in ghiozdan si am observat ca nimeni nu mai era in clasa.Am iesit din scoala uitandu-ma in prejur.L-am observat pe Alex cu inca doi colegi langa poarta,dar mai era ceva.Brunetul o tinea pe o fata in brate zambind si mangaindo.Fata pleca intr-un final iar el se uita la mine zambind.Am observat ca aproape de ei era Josh.AM zmabit mergand langa el.
-Hy..ce faci aici?l-am intrebat sarutandu-l pe obraz.
-Am venit sa te iau.imi spuse punandu-si mana pe talie mea si incepand sa mearga spre masina lui.
Brunetul si restul gastii se uitadu dupa noi..iar el era parka furios de ce vazuse.Am zambit continaund sa merg si am urcat in masina lu fratemio.
-Si cum a fost la scoala?ma intreba.
-Bine ca la scoala.am spus dandu-mi ochii peste cap.
-Da ce raspuns frumos.Au sunat mama si tata si au intrebat de tine.spuse cu jumatate de gura.
Am ramas uimita de ce imi spusese..nu mai sunasera de ceva vreme.
-Aha…a fost tot ce am putut spune.
Am ajuns intr-un final in fata blocului.Am coborat din masina asteptand sa faca si Josh acelasi lucru.Ii dadusem ghiozdanul sa mil care facand o fata de catelus nevinovat.Isi daduse ochii peste cap si imi lua ghiozdanul.Am intrat in apartament zambind.Mi-am recuperate ghiozdanul si am spus.
-Deci ce mancam?
-Nu stiu ce vrei sa manci?ma intreba.
-O salata deaia buna cum faci tu..
-Nici sa nu te gandesti nu am chef acum.
-Te roggggggg.am inceput sa ma rog de el in fel si chip.
Dupa cateva minute de rugaminte merse spre bucatarie strigand de acolo.
-Vei plati pentru asta pacoste mica.
-Stii ca te iubesc.am spus.
Am intrat in camera mea aruncand ghiozdanul pe pat.Am mers in baie dand drumul la apa si punand spuma cu miros de trandafir in cada.M-am dezbracat de uniforma si am intrat in spuma.Dupa jumate de ora am auzit cateva batai in usa.
-Iti reamintesc ca nu stai singura.spuse Josh asteptand sa ies.
-Pfff..acuma te-ai gandit sa vii si tu?am spus nervoasa ca trebuia sa ies.
-Daca nu iesi in 10 minute intru peste tine.ma ameninta.
Am zambit usor iesind din casa si incepand sa ma sterg.
-Da bine cum spui tu.am strigat inapoi.
Mi-am luat halatul alb pe mine si hainele de jos.Am deschis usa de la baie vazandul pe Josh care astepta nerabdator sa intre in baie.
-In sfarsit!!!spuse zambind.
-Aleluia..daca vrei mai intru inca jumate de ora.am spus scotand limba la el.
Ma imbratisa puternic sarutandu-ma pe frunte.,,hai mai lasa baia si pentru altii”mam gandit ca o sa spuna.
-Hai mai lasa baia si pentru mine.spuse zambind dandu-mi drumul.
-Da sigur.Sa nu stai mult ca mie foame.am spus.
Intra in baie fara sa mai spuna ceva.Am intrat in camera schimabdu-ma intr-o pereche de panatloni scurti si un maieu alb.Am iesit din camera in timp ce imi prindeam parul.
-Gata masa!!!striga Josh din bucatarie.
Am intrat in bucatarie chiar cand termina el de strigat.M-am asezat la masa asteptand sa manc odata.Puse in mijlocul mesei bolul mare de slata.M-am servit singura incepand sa manc de zor.Josh se aseza la masa zambind.
-Cine era tipul ala de la poarta care se uita asa la tine?ma intreba brusc.
Cand l-am auzit mam incecat su salata…,,s-a uitat Alex la mine?”mam gandit.
-Alex un coleg de clasa.am spus cu jumate de gura.Am continuat sa manc terminand repede.
-Aha..ai grija cu cine umbli.ma preveni.
-Oki.am spus ridicandu-ma de la masa si indreptandu-ma spre el.L-am sarutat pe obraz spunand:
-Mersi a fost delicious.Noapte buna!
-Noapte buna!imi raspunse zambind.
Am mers la mine in camera trantindu-ma pe pat cam obosita.Ma uitam la tavanul alb gandindu-ma la tot ce se intamplase azi.Am scos de sub pat jurnalul.Am luat pixul in mana si am inceput sa scriu.
,,Draga jurnalule,
Aszati a fost o zis cam anapoda si ciudata.Dupa ce ca mam lovit la umar si a trebuit sa aleg intre Alex si Ren,a mai fost si faza cu Alex.Inainte cu o ora se holba la mine si imi acorda atentie sic and am iesit din scoala era cu alta.Dar s-a vazut pe el cand mam intalnit cu Josh ca era gelos.A fost cea mai ciudata zi…sper ca maine sa fie o zi mai buna…”am inchis jurnalul si l-am bagat din nou sub pat,chiar daca stiam ca Josh nu il va citi chiar daca il vede dar asa simteam ca era cel mai bine.M-am intins pe pat punandu-mi mainile sub cap si uitandu-ma la tavanul alb incercand sa dorm.In minte imi aparura tot felul de imagini cu Alex si cu roscata cu care il vazusem….
Sus In jos
https://master-neko.all-up.com
Sayuri

Sayuri


Mesaje : 7
Data de inscriere : 15/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeLun Mar 15, 2010 4:21 pm

Deci vreau continuarea.....si o vreau acuma.Ii faina povestea in aminteste de....nu conteaza.
VREAU CONTINUAREA
Sus In jos
Maya
Admin
Maya


Mesaje : 256
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeLun Mar 15, 2010 4:22 pm

poftim continuarea
Capitolul 2:cearta
Se facu dimineata.Josh intra in camera mea,asezandu-se pe pat langa mine si spuse:
-Hai trezirea ca trebe sa mergi la scoala.
Am deschis cu greu ochii uitandu-ma la el somnoroasa.M-am ridicat intr-un final din pat zambind.
-Cat e ceasul?
-8..hai imbricate ca te duce u la scoala.
Am dat din cap afirmativ si am mers inccet catre baie.Josh iesi din camera,pregataindu-mi micul dejun.Intre timp am iesit din baie si mi-am luant uniforma care era compusa dintr-o fusta albastra iar sus o camasa alba.M-am asezat pe pat incaltandu-ma cu o pereche de sandale negre.Mi-am luat ghiozdanul si am coborat in bucatarie,asezanduma pe scaun.M-am uitat la Josh incurcata.
-Ce?am intrebat
-Tu mergi la scoala,sau s ail impresionezi pe Alez?intreba zambind.
M-am incecat cu cerealele care incepusem sa le mananc.
-De unde il stii pe Alex?si asta e noua uniforma de scoala.am spus printer tuse.
-Nu mai conteaza,hai sa mergem.spuse ridicandu-se.
M-am ridicat si eu luandu-mi geanta de jos.Am iesit din apartament impreuna cu Josh.Am ajuns in 10 minute in fata liceului.Am coborat din masina si am luat-o incet spre clasa.Am rasuflat usurata inainte sa intru in clasa.Am avut un soc.Brunetul statea la catedra cu vesnica camasa descheiata la primii doi nasturi si cu doua fete langa el.M-am apropiat de pervaz iar brunetul se ridica sprijinindu-se de catedra zambind.
-So..daca este toata lumea aici urmatoarele reguli sunt simple.1.Nimeni nu are voie sa imi comenteze.
2.Daca se leaga cineva de fata cu care umblu ii voi face viata un calvar.
3.Respectati-ma!!
Toata lumea tacu in afar de mine.Am oftat incet si am spus:
-Sper deosebire de ieri te-ai schimabt foarte mult.
Ii pieri zambetul si se apropie de mine,am ramas pe loc uitandu-ma la el.Zambi smecher si isi puse mainile pe pervaz in asa fel incat sa nu pot pleca.
-Nu ma cunosti,si nu uita ca mai ales pe mine,asa ca nu mai comenta.
M-am enervate rau de tot pe el si am ridicat palma vrand s ail plesnesc.Ma prinse de mana si se apropie mai mult.
-Nu ma provoca ca nu stii de ce sunt in stare.am raspuns nervoasa.
Toata clasa amuti uitandu-se la noi.Ma strangea destul de tare de mana dar nu mam dat batuta.Intra in clasa dira dar nu ne observase.Isi apropie buzele de urea mea si sopti:
-Ai grija pisicuto ca nu stii cu cine te pui.
Am zambit soptindu-i:
-Nici tu.
Imi dadu drumul si se intoarse cu spatele mergand in banca lui.M-am intors si eu in banca nu inainte de ai mai arunaca inca o prvire.M-am asezat uitandu-ma aiurea pe geam,,vrea cearta,o va obtine”mam gandit.Trecura toate orele.ERram inultima pauza si stateam pe banca vorbind cu Ioana prietena foarte buna cu brunetul.Veni si Ren salutandu-ne si cerandusi scuze.O lua de man ape Ioana,iesind afara.Dupa cateva minute intra Alex in clasa.M-am ridicat de pe banca vrand sa plec,dar mana brunetului ma opri.Ma trase catre el urcandu-ma pe catedra.AM ramas surprinsa dar mi-am dat seama unde sunt si cu cine.
-Ce vrei?am spus nervoasa.
-Multe vreau de la tine,dar mai presus cine era acela de ieri?ma intreba oare cum nervos.
-Conteaza?esti gelos?am spus zambind.
-De ce sa fiu gelos pe ala?spuse ironic.
-Nu te mai prefa ca se vede.Dar cine erau cele doua.am intrebat evitandui privirea.
Isi puse degetele sub barbia mea ridicandu-mi privirea.Isi apropie fata de a mea zambind.
-Geloasa?
-Pe niste fufe nu am de ce.Dar nu mai conteaza,am spus dandu-ma in spate.
-Nu sunt fuf si spunemi doar cine era ala de ieri.spuse nervos punandu-si mana in jurul taliei mele si tragandu-ma mai aproape de el.
-Nu conteaza si oricum de ce tiar pasa.Intoarcete la admiratoarele tale si scutestema.am spus nervoasa.
-Pisicuto ai grija ca o incurci rau cu mine sip e deasupra o sa iti fac viata un calvar.
-Mia scutestema cu asta si ai grija ca si eu pot sa iti fac multe.Doar nu ma provoca.
-Hai mai lasa teatrul ca nu iti mere cu mine pisicuto.spuse zambind.
Se suna de intrare si imi dadu drumul.Toata lumea era in clasa.Prinzand momentul mam dat jos de pe catedra si lam plesnit.Se enerva rau de tot si ma prinse de mana tragandu-ma spre el.M-am impiedicat de piciorul lui,dar inainte sa ma lovesc de banca ma prinse.Avea din nou privirea acea blanda ca ieri.Isi puse mainile in jurul taliei mele,mi-am pus mainile pe dupa gatul lui.Am ramas asa uitandu-ne unul la altul.Toata clasa se uita la noi dar nu spuneau nimic.Ma ridica incet inca tinandusi mainile pe talia mea.Am zambit usor apropiindu-mi buzele de urechea lui.
-Mersi.am soptit sarutandul pe obraz.
Ramase mut.Imi dadu incet drumul iar eu mi-am desprins mainile de gatul lui.Am mers incet asezandu-ma in banca gandindu-ma aiurea.Intra si profa in clasa iar brunetul inca era mut in acelasi loc uitandu-se aiurea.
-Te rog frumos Alex sa poftesti la locul tau.spuse profa de engleza.
Brunetul dadu afirmativ din cap si se intoarse la locul lui nu inainte sa imi arunce o privire.
Ora de engleza trecu repede.Se suna de iesire si toata lumea pleca in afara de mine.Eram ultima ca deobicei dar nu eram singura de data aceasta,mai era si Ren in clasa.Se apropie incet de mine zambind.
-Hey Maya…aa imi pare rau pentru ce ti-am facut ieri.spuse jenat.
-Hey stai calm nu este nici o problema.Cum de nu ai plecat cu Alex si Ioana?am intrebat zambind
-Le-am spus ca ne intalnim in fata scolii ca sa pot sa imi cer scuze de la tine.spuse zambind.
-Mersi..am spus luandu-mi geanta.
Am iesit impreuna din scoala povestind.Ca deobicei Alex si Ioana erau in acelasi loc asteptandul pe Ren de data asta.De fata cu mine Alex se saruta cu roscata.Am ramas socata,vrand s amerg sa il plesnesc.Ren ma prinse de mana si spuse:
-Nu are rost se da la toate fetele..dar de cand te-a intalinit pe tine se poarta mai ciudat.
Am tacut nemaispunand nimic.Ren se duse la gasca nu inainte de a ma saluta.Au luato inainte catre casa.AM mers incet plimbandu-ma pe strazile din Tokio.Intr-un final am ajuns aproape de bloc avand un soc.IN fata scarii erau Alex,Ioana si Ren.Am vrut sa astept pan ace pleaca dar asta insemna ca sunt lasa.Am ajuns in fatal or.Am zambit usor vrand sa intrand in scara.Ioana si Ren se ridicara plecand iar brunetul intra dupa mine.Ma prinse de mana trantindu-ma in perete.Se apropie de mine punandu-si mainile de oparte si de alta a mea.
-Se pare ca aici sta pisicuta.spuse ranjind.
-Ce vrei Alex?te-ai saturat deja de roscata?am intrebat nervoasa.
-AI grija cu vorbesti si nu e treaba ta cu cine umblu.spuse nervos.
Imi prinse mainile deschizandu-mi camasa.Am vrut s ail lovesc cu genunchiul dar mil prinse intre picioarele lui.Imi desfacu camasa de tot si doar se uita zambind.Imi dadu drumul dar nu inainte de a sopti:
-Nu scapi tu asa usor.
Imi dadu drumul si iesi din scara fara nici o treaba.Mi-am incheiat camasa inapoi si am fugit pe scari ajungand in fata apartamentului.Am deschis usa si am auzit o voce feminine din camera lu Josh.Nervoasa mi-am aruncat ghiozdanul jos si am dat buzna la el in camera.Era doar intr-o pereche de blugi peste o bruneta sarutand-o.
-Domnisoara este prietenul meu si daca nu vrei sa o incurci ar fi bine sa pleci in momentul asta.am spus nervoasa.
Brunet ail dadu jos pe Josh si iesi din camera.Blondul se ridica de pe pat nervos si spuse:
-Maya ce este in capul tau?este a nu stiu cata fat ape care o sperii in halul asta.
-Stii ce daca vrei sa fii cu toate panoramele astea anuntama sa vin mai tarziu acasa.am spus nervoasa mergand in camera mea trantind usa in urma.
Josh se linisti si veni in camera mea.Eram intinsa pe pat cu ochii inchisi.Se aseza pe suprafata moale langa mine si ma saruta usor pe crestet
-Maya am si eu o viata si vreau o iubita.de ce nu iti convine?ma intrebat bland.
-Josh meriti pe cineva mai mult decat ea.Am spus zambind usor.
M-am ridicat in sezut imbratisandul puternic.
-Ma duc sa iti fac ceva demancare.spuse iesind din camera.
Am zambit in urma lui si mam schimbat intr-o pereche de pantaloni scuri si un maeiu alb.Am mers in bucatarie.M-am asezat la masa zambind.
-Cine bine miroase.am spus asteptand sa manc.
-Ma bucur.spuse zambind punandumi in fata cartofi prajiti cu gratar.Am inceput sa manc incet…
Sus In jos
https://master-neko.all-up.com
Lee

Lee


Mesaje : 219
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeLun Mar 15, 2010 7:13 pm

Imi placeee xD. Au, Maya seamana cu mine cand aveam 10 ani =]]. Decat ca eu fugeam de baieti, nu trebuia sa aleg dintre ei =]]]]]]. Next pleaaaaase, ma tii in suspans xD. But, doar o intrebare: dece i se schimba atitudinea asa de repede lui Alex? O.o
Sus In jos
Angel

Angel


Mesaje : 91
Data de inscriere : 14/03/2010
Varsta : 27
Localizare : undeva prin cer

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 4:40 pm

Imi place mult fic-ul Maya ... astept ceva no.Ou :X
Sus In jos
Maya
Admin
Maya


Mesaje : 256
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 4:47 pm

mda..lee o sa i se schimbe cam tot impul atidudinea..dar nu va zic de ce veti afla.
So next chapter
Capitolul 3:Detentie
-Si cum a fost la scoala?ma intreba Josh.
-Bine ca la scoala…am spus zambind continuand sa manc.
Josh zambi vazandu-mi zambetul.
-S-a intamplat ceva intre tine si Alex?ma intreba serios.
M-am inecat si ma uit la el serioasa.
-Stai de unde stii tu atatea?am intrebat.
-Pai o cunosc pe sora lui si il cunosc pe el de ceva vreme.spuse.
-Si eu de ce numai acum aflu?am spus nervoasa.Azi mai ca era sa il bat cu regulile lui stupide de idiot ce ii.
-Wow wow calm down my sister.spuse zambind.Din cate am aflat este cel mai popular din scoala nu?
-Da din pacate.Sper ca nu ai de gand sa iesi cu sorasa?am intrebat.
-Am iesit deja cu ea si na dar a iesit prost totul.spuse zambind.
-Oki..hai sa schimbam subiecul.Este foarte buna mancarea.am spus zambind.
Am continuat sa mancam in liniste fara a mai spune ceva.Ma tot gandeam la vorbele lui dar nu mi le puteam scoate din minte.Am terminat intr-un final de mancat.M-am ridicat de la masa sarutandul pe obraz si spunand:
-Eu ies in oras ma intalnesc cu o colega.Oki?
-Da doar sa nu stai mult.spuse zambind.
MI-am dat ochii peste cap si am plecat in camera pentru a ma schimba.Mi-am luat niste blugi strmti,un tricou alb decoltata in ,,V”.M-am asezat pe pat luandu-mi tenisi in picioare.Mi-am pieptanat parul punandu-mi o bratara de culoarea neagra si am iesit din camera nu inainte de ami lua telefonul.
-Am plecat.am strigat iesind pe usa.
Am coborat scarile iesind din bloc uitandu-ma in stanga si in dreapta.Am inceput sa merg spre cafeneaua unde trebuia sa ma intalnesc cu Ioana.Am mers cam 10 minute pana la cafenea si am vazut-o pe Ioana asteptandu-ma.M-am apropiat de masa unde statea asezandu-ma pe scaun.
-Scuze ca a durat atat.am spus zambind.
-Nui nimic.spuse.Deci ce ai mai facut?
-Nimic…am aflat si eu ca fratemio il cunoaste pe Alex.Dar din cate am observat…nu am reusit sa continui ca ma intrerupse Ioana.
-Deci cel care a venit ieri dupa tine era frateto.Waiii Alex a turbat de nervi cand tea vazut cu el.spuse amuzata.
Am ramas uimita uitandu-ma la ea socata.
-Stai de ce iar pasa la Alex cu cine ma vad?si da este fratemio Josh la care ii fac viata amoroasa un calvar.am spus.
-Nu mai conteaza.dar de ce io faci un calvar?ma intreba.
-Pentru ca eu nu support sa vina cu vreo panorama in casa.Si inainte sa ies in oras am dato pe una afara..si dupa aceea mam certat cu el dar asta e.am spus zambind.
-Mda…mi te imaginez.spuse zambind.
Am continuat sa vorbim in timp ce beam din suc.Se facu destul de tarziu si ne-am luat la revedere una de la cealalta.Am ajuns in casa repede si mam trantit direct in pat adormind instantaneu.
Se facu dimineata,iar minunatul meu frate veni si ma trezi.M-am ridicat cu greu din pat dar am facuto pana la urma.M-am imbracat in uniforma de scoala puandu-mi in geanta o pereche de pantaloni scurti.Am coborat luand micul de jun si am plecat pe jos de data asta spre scoala.Am ajuns in 10 minute.Era pustiu prin curte.Am intrat in clasa si Alex se certa cu un coleg.M-am bagat intre ei spunand:
-Incetati!!!
Dar ghinionul era de partea mea.Atunci isi facu aparitia dira.Se enerva vazandu-ma pe mine pe acolo si spuse:
-Maya va trebui sa ramai o ora in plus astazi.Restul la locurile voastre in afara de ea si Alex.Dira de aseza la catedra sin e facu semn san e apropiem.
-Doamna profesoara eu am incercat doar sa ii opresc.am spus nervoasa.
-Nu mai avem ce discuta Maya.Ramai azi dupa ore si Alex te va supraveghea.spuse.
-Portim de ce trebuie el sa ma supravegheze?am intrebat.
-Nu mai a ice comenta acum la locurile voastre.
Am mers nervoasa in banca.Orele trecura greu sic and sa vreau sa plec din clasa ma prinse Alex de mana si spuse:
-Trebe sa ramai la detentie.
-Ahhh….la naiba!!!am spus trantindu-mi ghiozdanul in prima banca si asezandu-ma.
Brunetul zambi si se aseza la catedra.Trecura doar 10 minute si nici unul nu spuneam nimic.M-am ridicat din banca si am mers incet catre pervaz.Mi-am pus mainile pe el uitandu-ma pe geam.Se deschise usa clasei crezand ca este dira ma intorc zambind.Imi pieri zambetul cand am vazuto pe roscata.Se apropie de brunet punandu-se la el in brate si sarutandul de fata cu mine.M-am intors din nou uitandu-ma pe geam incercand sa nu ii iau in seama…
-Cred ca vars.am spus incet nervoasa.
Pana la urma pleca si roscata si am ramas din nou doar eu si el.Nu mam mai intors sa vad cand pleaca doar iam simtit mainile brunetului.Am ramas pe loc fara sa spun ceva uitandu-ma in continuu pe geam.
-De ce esti asa rece?imi sopti punandu-si capul pe umarul meu.
-Tot eu sunt cea rece.Unu la mana ai prietena si nu cred ca iar conveni sa ne vada asa si in al doilea rand nu imi pasa ce faci tu cu viata ta.am spus nervoasa.
Isi ridica capul de pe umarul meu fortandu-ma sa ma intorc.Isi puse ambele maini pet alia mea zambind usor.
-Nu mai fi asa si nu imi pasa catusi de putin de ea.
-Atunci de ce umbli cu ea?am spus putin nervoasa.
-Umblu cu cine am chef din scoala asta sa iti fie clar.Pot sa umblu si cu tine chiar daca nu imi pasa.spuse.
-Te-ai gandit ca poate eu nu vreau sa fiu cu tine?Si parka trebuia sa fiu in detentie nu sa ma cert cu tine.am spus privindul pentru prima data in ochi.Avea ochii negrii ca nopatea si o privire rece.Nu mam lasat mai prejos intorcandu-I privirea.
-Toate fetele din scoala vor sa fie cu mine.Mai vedem noi care pe care.spuse dandu-mi drumul.
Nervoasa mam trantit in banca.Se aseza la catedra pastrandu-si zambetul smecher dar tot odata dulce si enervant.Ora se scurgea greu si cand se suna am rasuflat usurata.M-am ridicat din banca luandu-mi ghiozdanul.Brunetul nu ma opri chiar daca nu il salutasem doar zambi si veni dupa mine.Am luato pe jos neavand chef sa ajung prea repede acasa.Intr-un final am ajuns in fata blocului si am urcat rapid scarile.AM intrat in apartament.
-Unde ai stat atat?am auzit vocea lui Josh din living.
Mi-am lasat ghiozdanul jos oftand incet si am intrat in living.
-In detentie din cauza lu desteptu de Alex.am spus asezandu-ma langa el si sarutandul pe obraz.
-Da ce a mai facut acum?ma intreba.
-Muuulte.nu mai conteaza merg sa fac baie.
Am plecat din camera fara sa mai astept raspunsul lui.Am intrat in baie inchizand in urma mea usa.Mi-am dat uniforma jos impreuna cu lenjeria si am intrat in apa fierbinte cu spuma cu miros de trandafir.Trecu parka mai mult de o jumate de ora,iar eu stateam inca in apa cu capul sprijinit de marginea jacuzziului uitandu-ma la tavanul alb.
Intr-un final am iesit din Jacuzzi luandu-mi un halat pe mine.Josh era imbracat de intalnire se vedea de la o posta.Vazandu-ma ca am iesit pana la urma din baie zambi si spuse:
-Eu trebe sa plec in oras sa ma intalnesc cu cineva,Ti-am lasat mancarea pe masa si sa nu stai tarziu.Spuse sarutanduma pe obraz.
-Bine.am spus zambind sarutandul la randul meu pe obraz.
Iesi din apartament de cateva minute si cineva batu la usa.Inca in halat am deschis usa si am regretat ca am facuto.In fata mea statea Alex imbracat intr-o camasa neagra si blugi.Arata bine intrun mod enervant tot odata.Am vrut sa inched usa dar ma opri inainte sa o fac.Am rasuflat incet si am spus:
-Ce vrei?
-Aha deci aici locuiesti.spuse zambind.Am venit sa vad ce faci.
Mi-am dat ochii peste cap si mam dat la o parte lasandul sa intre.Am inchis usa in urma lui zambind usor.L-am invitat in bucatarie sa bem ceva si accepta.Am intrat in bucatarie si am scos doua cappuccino.Dupa ce le-am facut iam pus una in fata si mam asezat pe scaunul din fata lui.
-Acum vorbesc serios zi ce vrei?am spus.
-Nimic..vorbesc serios am venit doar sa vad ce faci ca am vazut ca o plecat frateto.spuse zambind.
-Stai de unde stii ca ala ii fratemio?am intrebat.
-Nu mai conteaza.
Am mai povestit cate ceva si ne-am mutat in camera mare uitandu-ne la Tv.Isi puse man ape talia mea.Nu lam respins.Dupa un timp spuse:
-Ar trebui sa plec.Ne vedem maine la scoala.
-Bine.am spus cu jumatate de gura.
Se ridica de pe canapea si eu am facut acelasi lucru conducandul.Inainte sa iasa pe usa l-am prins de mana si lam sarutat pe obraz.
-Nopate buna.am soptit.
-Mersi la fel.spuse zambind.
Am inchis usa dupa el si am mers la mine in camera.M-am schimbat in pajama punandu-ma in pat si adormind repede.
Sus In jos
https://master-neko.all-up.com
Lee

Lee


Mesaje : 219
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 6:14 pm

Aiiiii!!! xD. Bai deci mor aici! O_O" Ma tii prea mult in suspaaaaans! xD NExtu, repede!!!
Sus In jos
Mitsuru-chan

Mitsuru-chan


Mesaje : 45
Data de inscriere : 16/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 7:25 pm

Deci abaia l-am terminat de citi si ce pot sa spun decta ca imi place are descriere cat trebuie si dialog dar nu exagerat de mult abia astept nextul =^.^=.
Sus In jos
Maya
Admin
Maya


Mesaje : 256
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 9:29 pm

so nextu...sper sa va placa

Capitolul 4:Sarutul
M-am trezit inainte sa vina Josh.M-am imbracat in obisnuita uniforma punandu-mi in geanta o pereche de pantaloni scurti si un maieu.Am mers in bucatarie zambindui fratelui meu.M-am asezat la masa incepand sa manc dar Josh se uita la mine ciudat.
-S-a intamplat ceva?am intrebat.
-Nu doar ca…a fost cumva cineva aici?ma intreba.
-Aaaa..da a venit Alex.am spus cu jumatate de zambet.
-Poftim????si sper ca nu tia facut nimic.spuse putin ingrijorat.
-Nu nu mi-a facut nimic.Doar am stat si am povestit despre una alta.am spus.Pai trebuie sa merg la scoala.Incearca sa dormi si tu putin ca nu areti prea bine.am spuse zambind.
M-am ridicat de la masa sarutandul pe obraz si plecand.Am luato pe jos astazi pentru ai da liber lui Josh.Am ajuns la scoala destul de repede.In clasa era Alex din nou cu roscata.M-am enervat rau de tot s imam dus in fata lui spunand:
-Ieri ai fost altcumva.ce te schimbi asa?hotarastete cum vrei sa fi de fata cu mine.
Tacu din gura si toata clasa se uita la mine mirata.Ii pieri zambetul de pe fata vazandul in halul ala.Am fugit la baie cu cateva lacrimi in ochi.Am dat buzna in baie si spre norocul meu nu mai era nimeni.Am dat drumul la apa si mam spalat pe fata.
-Ce se intampla cu mine?am spus incet.
M-am intors in clasa si toata lumea se uita la mine.Am mers in banca nepasatoare de ce spuneau ceilalti si mai ales de ce spunea Alex.L-am fulgerat cu privirea din banca asteptand sa se sune o data.Primele 2 ore trecura greu.Veni si ora de sport.M-am schimbat in maeiul si pantalonii scurti adusi si am coborat in curte la sport.Ne-am ales pe echipe si am inceput sa jucam volley iar baieti fotbal.Din neatentie cineva dadu cu mingea de fotbal care a juns pe terenul de volley si ma lovi pe mine direct in abdomn.Am cazut in genunchi tinandu-ma de abdomen.Veni in fuga Ren si Alex.Ren ma ridica in timp ce Alex se uita mirat.
-Pot sa vad?ma intreba Ren
Mi-am ridicat bluza si imapcul care lam avut cu mingea lasa urme.Aveam o vanataie destul de mare pe aproape toata partea abdomenului.
-Alex data viitoare uitate pe unde dai.Spuse Ioana dezaproband din cap.
M-am uitat la Alex dar el nu schita nimic.Ren ii spuse uneia dintre prietenei mele Kayla.Am ajuns in cabinet s imam intins pe pat.Kayla ma asetpta pe hol iar asistena pleca.Pe hol veni si Alex.
-Unde e Maya?intreba nervos.
-In cabinet.spuse Kayla.
Alex intra in cabinet iar eu ma uitam urat la el.Se apropie de pat asezandu-se langa mine si spunand.
-Imi pare rau chiar nu am vrut.
-NU mai conteaza.Ce conteaza este de ce te schimbi asa?am spus evitandui privirea.
Imi ridica privirea si se apropie mai mult de mine.
-Uite chiar imi pare rau si nu conteaza comportamentul meu.
Nu am mai apucat sa spun nimic ca buzele lui erau lipite de ale mele.Isi strecura usor limba printer buzele mele.AM ramas nemiscata intr-un final lasandu-ma prada si raspuns sarutului.Imi dadu intr-un final drumul si zambi satisfacut.Mi-am dat seama de ce s-a intamplat s imam ridicat de pe pat vrand sa plec.Ma prinse de mana trantindu-ma in perete si punandu-se in fata mea foarte aproape de mine.
-De ce vrei sa pleci asa repede pisicuto?nu ti-a placut?spuse.
-Conteaza?de ce ai facut asta ?de ce ai prietena ce vrei de la mine?am spus nervoasa.
-Da conteaza si hai sa spunem ca am motive intemeiate.spuse zambind.
Isi puse mainile in jurul taliei mele vrand sa ma sarute iar.L-am impins iesind din cabinet.Kayla pleca pt. ca se sunase de ceva vreme.Brunetul iesi si el din cabinet luanduma de mana.Fara chef sa mai ripostez am luato sper clasa.Cand am intrat in clasa iam dat drumul la mana si am plecat in banca mea scuzandu-ma de intarziere.
Ora trecu greu si eu ma plictiseam de ora de numa.Se suna in sfarsit de pauza si toata lumea iesi afara in afara de Ren,Alex si Ioana.Am vrut sa intru in clasa dar din gresala am auzit ce discutau.
-Pentru ce te-ai dus dupa ea?intreba Ioana.
-Nui treaba t ace fac eu.spuse Alex plictisit.
-Hai Alex se vede ca ai vrut sa ii faci ceva si dupa cum te cunosc iai si facut ceva.spuse Ren.
-Da bine si carei problema voastra.Da am sarutato si ia placut mai conteaza altceva?spuse plictisit.
-Eu nu prea cred ca ia placut pentru ca era foarte nervoasa cand a venit in clasa.spuse Ioana.
Eu nervoasa dupa usa pentru ce spunea Alex dar stiind pe o parte ca are si dreptate.Se suna de intrare si spre fericirea mea era ultima ora.Trecu destul de usor ora de biologie.Am vrut sa plec dar mana cuiva ma opri.Crezand ca este Alex mam intors nervoasa.Vazandul pe Ren am zambit.
-S-a intamplat ceva?am spus zambind.
-Nu ..ma intrebam daca ai vrea sa mergem in parc sa mai vorbim putin.spuse.
Am dat afirmativ din cap si imi dadu drumul la mana luando spre iesire.L-am urmat zambind luando catre parc.In 10 minute am ajuns sin e-am asezat pe o banca.
-Vreau sa stiu un lucru.spuse.
-Iti spun daca pot.am spus sincera.
-Este adevarat ca te-a sarutata Alex?intreba.
-Da este adevarat in cabinetul medical.am spus cu jumatate de gura.
-Uite trebe sa stii un lucru despre el.Nu este ca toti ceilalti.Este mai nu stiu..tot timpul face in asa fel incat sa obtina ce vrea el.spuse serios.
-Nu imi pasa.doar ce imi pasa de ce se schimba asa brusc.Aseara a venit la mine si na lam invitat inauntru si chiar mam simtit bine nu a fost rece ca si pana acum.am spus ganditoare.
-El are mai multe laturi ascunse.Niciodata nu lam vazaut sau auzit sa fie asa cu o fata.Deobicei cu toate face ce face si cu tine doar ca ele ii pica in plasa.spuse.
Am ramas putin surprinsa de ce imi spusese dar il credeam pe cuvant doara erau prieteni de ceva vreme.Am mai povestit cateva ceva cu el si am luato spre casa pana la urma.
Cand am intrat in aparatment Josh dormea.Am zambit mergand sa fac o baie cu spuma.Mi-am dat uniforma jos intrand in apa calda.Ma tot gandeam la spusese lui Ren si nu stiam ce sa cred pana la urma.Alex putea fi un nesuferit dar cand ma sarutat nu stiu parka era altcineva.Am iesit intr-un final din baie mergand in camera mea.Mi-am luat laptopul asezandu-ma pe pat si uitandu-ma la un film.Pana la urma am inchis laptopul s imam pus sa ma culc.
Dimineata veni repede.M-am trezit cu greu s imam dus la baie facand un dus rapid.M-am imbracat in ceva mai special azi.Mi-am luat o fusta scurta neagra,un meiu cu decolteu in ,,v” rosu iar in picioare o pereche de cizme pana la genunchi negre.Mi-am luat ghiozdanul iesind din camera.Cand ma vazu Josh ramasese putin surprins dar nu comenta doar zambi.Am terminat de mancat si am mers spre scoala.Am ajuns destul de repede si toata lumea se uita la mine mai ales baietii zambind.Am intrat in clasa iar cand ma vazu brunetul amuti pe loc continuand sa se holbe.Am zambit asezandu-ma in banca si uitandu-ma aiurea.Se suna de intrare si toata lumea merse la locul lui.Brunetul se uita la mine din nou zambind usor.Intra dira in clasa spunand.
-Copii azi mergem in parc.Asa ca luativa lucrurile si hai sa mergem.
Toata clasa sari in sus.Eu zambeam usor iar Alex facu la fel.Nu imi imaginam ca se gandea la ceva.Ne-am luat ghiozdanele iesind din scoala.Am luato spre parc impreuna cu dira.In vreo 20 de minute am ajuns.Fiecare isi lasa ghiozdanul pe banca de langa dira si merse sa se plimbe.Am mers intr-un loc mai retras sprijinindu-ma de copac.Nu stiam ca am si uramritor prin preajma.Am inchis ochii lasandu-mi capul pe trunchiul copacului.
In fata mea aparu Alex.Isi puse mainile pe copac apropiindu-si chipul de al meu.AM deschis ochii privindul.Doar zambi si isi lipi pentru a doua oara buzele de ale mele.I-am raspuns fara sa mai stau pe gandrui.Mi-am pus fara sa vreau mainile pe dupa gatul lui.Isi puse mainile pe talia mea strecurandu-si limba printer buzele mele.
Sus In jos
https://master-neko.all-up.com
Lee

Lee


Mesaje : 219
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 9:41 pm

Iar ma tii in suspans fii atenta! xD. Vreau nextuuu! xD
Sus In jos
Sayuri

Sayuri


Mesaje : 7
Data de inscriere : 15/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeMar Mar 16, 2010 10:01 pm

Aaaaaaaaaaaaaaaa......de ce termini capitolele atat de .....nustiu...brusc...
vreau CONTINUAREA.....si o vreau repede.
Sus In jos
Maya
Admin
Maya


Mesaje : 256
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeMier Mar 17, 2010 3:04 pm

Capitolul 5:Soc total
Mi-am dat seama ce fac.L-am impins zambind usor,dar enervanduma in acelasi timp.
-De ce tot faci asta?am intrebat nervoasa.
-Conteaza?spuse.
-Ahhh nu are rost sa ma mai contrazic cu tine.Doar atat dami place ca ai prietena.am spus vrand sa plec.
Ma prinse de mana impingandu-ma in copac si punnadu-is o man ape talia mea.
-Asculta pisicuto fc ce vreau si daca te vreau pe tine doar asa o sa te am.spuse nervos.
-Scutestema Alex ca nu sunt ca celelalte fete recunoaste.am spus.
-Poate ca nu esti ca celelalte fete dar tot o sa fii a mea.
Imi dadu drumul nu inainte sa ma mai sarute o data.
-Nenorocit cu gura mare!!!am spus incet.
M-am reintors in parc plimbandu-ma.L-am vazut pe Josh prin preajma si l-am salutat.
-Maya sa nu imi spui ca ai chiulit.spuse serios.
-Fratioare ai febra?neo adus dira in parc.am spus zambind.
-Gata mam linistit.Hai iati ghiozdanul ca vorbesc eu cu dira ta sa iti deie drumul restul orelor ca am ceva treaba cu tine.
Am zambit mergand sa imi iau ghiozdanul.Intre timp Josh vorbi cu dira si ma lua de mana plecand la masina lui.
-Deci ce facem?am intrebat cand am fost in masina.
-Vii cu mine diseara in club ca trebe sa cunosti pe cineva.spuse.
-Mbine..dar pe cine?am intrebat curioasa.
-O sa afli.spuse zambind.
Am ajuns acasa si am mers direct in baie,am dat drumul la apa si am pus spuma.Mi-am dat jos uniforma si mam bagat in Jacuzzi.Am inchis ochii imaginandu-mi sarutul dintre mine si Alex…,,ahh nu pot sa cred ca imi face una ca asta”mam gandit nervoasa.
-Hai Maya ca am si eu nevoie la baie.spuse Josh.
-Ahhhh de ce trebuie sa imi strici tu baia cand mie lumea mai draga?am intrebat sarcastica.
-Hai Maya si vorbesc serios.spuse.
-Bine acuma!am spus iesind in Jacuzzi.Mi-am luat halatul pe mine si am iesit din baie.
-Multumit?si fratioare nu vreau sa iti vad boxeri multumesc.am spus.
-Da bine cum spui tu.spuse dandu-si ochii peste cap.
Am zambit mergand in bucatarie.Mi-am luat un pahar cu suc si l-am baut incet.L-am pus in chiuveta si am mers la mine in camera pentru a ma pregati.Stateam in fata dulapului gandindu-ma cu ce sa ma imbrac.Am scos din dulap fusta neagra,maieul mov cu decolteu si gizmele negre pana la genunchi cu talpa inalta.M-am imbracat incet si mi-am lasat parul desprins.Mi-am pus o bratara de culoarea mov pe mana dreapta iar in urechi cerceii de aur in forma de inima.
-Esti gata?striga Josh.
-Da ma acuma ies.am spus zambind.
Am iesit din camera iar Josh era imbracat intr-o pereche de blugi negri,o camasa de aceiasi culoare si parul dat cu gel.A ramas uimit vazandu-ma imbracata asa.
-Daca nu ti-as fi frate mas da la tine.spuse zambind.
-Aha nu esti singurul.am spus zambind.
Am iesit intr-un final din apartament indreptandu-ne spre masina lui.Am urcat mergand catre club.In 10 minute am ajuns.Am iesit din masina si in fata clubului era o fata cam de 20 de ani,bruneta imbracat intr-o fusta alba,un maieu mov si cu tocuri.Arata chiar bine,am zambit si am spus catre Josh.
-In sfarsit te-ai gandit sit u sa iti alegi pe cineva calumea.
Ne-am apropiat de tanara si am zambit.Josh isi puse mana in jurul taliei ei cuprinzandui buzele intr-un sarut pasional.Am zambit doar.Cand terminara fata se prezenta.
-Sunt Carmen.spuse zambind.
-Maya.am spus dand mana cu ea,
Am intrat toti trei in club,inca socata pentru ce s-a intamplat ne-am asezat la o masa.Dupa un timp aparu si cine nu vream.Alex impreuna cu Ioana si Ren.
-Trebe sa merg pana la baie.am spus ridicandu-ma sperand sa nu ma vada Alex.
Am intrat in baie uitandu-ma in oglinda.Dupa cateva secunde intra si Alex.
-Este baia fetelor.am spus nervoasa.
Inchise usa dupa el si zambi pervers.
-Si care ii problema mea?
Se apropie din ce in ce mai mult de mine,am dat in spate pan ace am simtit peretele.Isi puse o mana pe talia mea si ma saruta apasat,isi strecura limba printer buzele mele.I-am raspuns fara sa vreau sa sarut si mi-am pus mainile pe dupa gatul lui.Ma puse pe calorifer si sopti.
-Poti tipa ca nimeni nu te aude acum.spuse zambind.
Cobori usor pe gat muscandu-ma incet.Am zambit simtind fiori pe sira spinari.Cu o mana imi mangaie piciorul urcand mai sus.Isi lipi trupul de al meu punandu-si mainile pe sanii mei.Nu am ripostat lam lasat sa continue si el profita de ocazie.Ma mangaie in timp ce ma saruta.Isi strecura limba printer buzele mele jucandu-se cu a mea.I-am raspuns sarutului.Cobori din nou pe gat tot mai jos,dand breteau de la maieu.Mi-am pus mainile pe pieptul lui si picioarele in jurul taliei lui.Continua sa coboare cu saraturuile tot mai jos.Isi descheie incet camasa.Imi dadu mai jos maieul lasand la vedere sutienul alb.Zambi usor coborand pana cu saraturile pana la baza bretelei.Dandumi intr-un final seam ace se intampla l-am impins ridicandu-ma breteau de la maieu.
-Sa nu mai faci asta nici o data.am spus nervoasa vrand sa plec.
-Aha ti-ai dat si tu seama in sfarsit ce se intampla?spuse prinzandu-ma de mana.
Ma trase in bratele lui sarutandu-ma.Imi dadu drumul dupa aceea si zambi.Am iesit din baie nervosa.M-ama sezat la masa putin agitate.Observa acest lucru Josh si constata ca ar fi bine sa plecam.Ne-am luat la revedere de la Carmen.
Am ajuns acasa in mai putin de 10 minute.Am urcat scarile si cand am intrat in apartament am mers direct la mine in camera inchizand usa.M-am intins pe pat gandindu-ma la tot ce se intamplase azi.
,,De ce de ce a trebuit sa ma lasa prada?era sa ma faca a lui nu pot sac red”mam gandit nervoasa.Am intrat in baie facand un dus si dupa aceea trantindu-ma direct in pat.Am stat asa uitandu-ma la tavan neputand sa mil scot din minte.Pana la urma am adormit.
Dimineata veni mai repede decat ma asteptam.Josh veni in camera trezindu-ma.
-Hai somnoroaso trebe sa mergi la scoala.spuse zambind.
-Vreau sa mai dooooorm.am spus.
-Nu ma fa Maya ca aduc galeata cu apa.spuse serios.
-Nu te cred.am spus intorcandu-ma pe partea cealalta.
Se ridica de pe pat si merse sa ieie o sticla cu apa.
-Ori te trezesti ori faci dusul personalizat in pat.spuse.
-Lasa vrajeala Josh ca stiu ca nu o faci.am spus.
-Maya nu ma provoca ca chiar iti torn toata sticla in cap.
-Bine cum spui tu.am spus ramanand in pat.
Desfacu sticla si mio turna in cap.Am sarit din pat ca arsa,mam uitat la el nervoasa.
-Nu pot sac red ca ai facuto.Cea fost in capul tau?
-Sa nu te aud domnisoara ca te-am avertizat.
-Da siigur.acum esti multumit mam trezit.am spus.
-Da ma duc sa iti fac micul dejun.spuse iesind in camera.
-O sa mio platesti.am spus printer dinti.
Am luat un prosop strcandu-ma pe cap.Am stat in fata dulapului cautandumi uniforma.Pana la urma am gasito si mam incaltat cu cizmele negre.Mi-am luat telefonul si geanta.Am mers in bucatarie aruncand geanta pe jos si punandu-ma la masa.
-So ce avem demancare?am intrebat.
-Pai sa vedem…sandwich cald.spuse zambind.
-Mmmm..yummm.am spus asteptand sa mil dea.
-Stai ca imediat ii gata.Si vezi ca vine azi Carmen la noi,sper ca nu o sa faci ca si cu cealalata fata?spuse serios.
-Ea este draguta deocamdata cu ea nu am treaba.Dar daca ma enerveaza o incurca.iam spus.
-Da bine cum zici tu.spuse dandu-si ochii peste cap.
Imi puse mancarea in fara si murmura un ,,pofta buna”.Nu am mai zis nimic doar am inceput sa manc.Dupa ce l-am terminat mam ridicat de la masa sarutandu-l pe obraz si mergand catre iesire.
Am luato pe jos pana la scoala.Am ajuns chiar inainte sa se sune.M-am asezat in banca.Ioana si Ren se uitau la mine speriati.Le-am zambit usor amandurora.Inainte sa se sune venire la banca mea.
-Esti bine?ma intreba ingrijorata Ioana.
-Da…de ce nu as fi?am intrebat.
-Pai..am vorbit cu Alex si nu ne-a spus nimic din ce s-a intamplat in baie de ati stat atat.spuse Ren.
-Nu mi-a facut nimic,va jur ca nu mi-a facut nimic.am spus zambind.
-Oki…stii ca avem incredere in tine.spuse Ioana….
Sus In jos
https://master-neko.all-up.com
Angel

Angel


Mesaje : 91
Data de inscriere : 14/03/2010
Varsta : 27
Localizare : undeva prin cer

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeMier Mar 17, 2010 8:47 pm

uuu... ce frumos :X .... bai astept next-ul :X ...
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 219
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeMier Mar 17, 2010 8:58 pm

Baaaaaaaa'! Deci eu vreau continuarea..ACUM! IAR ma tii in suspans si nu imi place! [-x. HAIIII!! xD Ca e super ficul.
Sus In jos
Maya
Admin
Maya


Mesaje : 256
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 2:47 pm

miauuuuu..sorry de suspand poftiti si nextu

Capitolul 6:excursia
Mi-am dat ochii peste cap si mi-am lasat privirea in jos.
-A inceput sa ma sarute si iam raspuns si era…sa se ajunga la mai mult.
-Maya cum ai putut sa ii pici in plasa?decand te-a intalnit pe tine ii dat peste cap cu totul.spuse Ren serios.
-Nu stiu ce sa spun prentu ca aveti dreptate si de fata cu mine ba se poarta ca un nesuferit cu gura mare ba se poarta frumos.am spus.
-O sa incercam sa aflam ce are dar ai grija ca nu stim de ce este in stare.ma avertiza Ioana.
Am dat din cap afirmativ si leam zambit amandurora.Se suna de intrare si mersera la locurile lor.In clasa intra diriginta.
-Elevi am o veste buna.Se organizeaza o excursie de 3 sapatmani la mare si este obligatoriu sa venitit.La ora 12 plecati acasa sa va faceti bagajele.Ne vedem in fata liceului la ora 15:00.
Toata clasa sari in sus de bucurie.
-Doamna diriginta cum stam cum vrem in camere.am intrebat.
-Imi pare rau dar nu.Veti sta:Ren cu Ioana,Catalina cu Mike,Andreea cu Cail,Sara cu Boris,Maria cu Jessy,Sandra cu Chris,Kayla cu Will si Maya cu Alex.spuse diriginta.
Toata clasa se uita la noi.Ne-am ridicat deodata incepand sa comentam.
-Gata calmative!!!Nu se pot face schimbari ,asa ca faceti un effort si suportativa.spuse diriginta.
Ne-am asezat in banca.Eram nervoasa la culme ca trebuia sa stau cu un nesuferit.Orele trecura repede.La ora 12:00 am plecat fiecare acasa.Am luato incet spre casa.In 20 de minte am ajuns.Cand am intrat in casa Josh ramase uimit.
-Ce cauti la ora asta acasa?ma intreba serios.
-Pai se organizeaza o excursie la mare de 3 saptamani sin e=a dat drumul san e facem bagajele.Este obligatoriu si azi la 3:00 plecam.
Josh imi zambi si se gandi la ceva ce nu imi imaginam.
-Si cu cine stai in camera?ma intreba.
-Cu nenorocitul de Alex.am spus.
Doar zambi si spuse sa am grija.Am zambit si am mers in camera.Mi-am scos geanta si am intors tot dulapul pe dos.Pana la urma mi-am pus pe pat costumul de baie,nu stiu cate fuste,maierui,sandale si altele.Am inchis geanta s imam uitat cu ce sa ma imbrac.Orele trecura repede si era 14:30 am facut un dus rapid s imam imbracat intr-o pereche de pantaloni scurti,un maieu,adidasii si parul desprins.Mi-am luat Mp4 si telefonul.Am iesit din camera.Josh imi lua geanta si am luat bluza.Am iesit din apartament si am urcat in masina.L-a 15:00 eram in fata liceului.,Josh imi lua geanta punando in autocar si ma imbratisa.L-am imbratisat la randul meu.
-Distractie placuta sis a mai dai un semn de viata.spuse zambind.
-Mda bine,saluto pe Carmen din partea mea.am spus.
Zambi si imi dadu drumul.Am urcat in autorcar si lam vazut pe Alex care vorbea cu Ioana si Ren.AM observat locul liber de langa el si am oftat.M-am apropiat de ei zambindule s imam asezat in spatele lui Ren.
-Ce faci pisicuto?spuse zambind.
-Supravietuiesc.tu?am intrebat.
-Nimic.raspunse scurt.
-Alex ai grija ce faci.spuse IOana intorcandu-se.
Brunetul dadu din cap plictisit.Trcuta vreo 4 ore si afara era intuneric.Ascultam muzica si vorbeam cu brunetul.Toata lumea dormia sau asa credeam noi,Ren si Ioana ascultau.M-am apropoat de brunet si am soptit.
-Sper ca nu ai sa fi si acum un nenorocit cu gura mare.
-Mai vedem.spuse zambind.
Am zambit,dupa un timp am adormit,mi-am lasat fara sa vreau capul pe pieptul brunetului care statea cum ar veni intins.Zambi tragandu-ma mai aproape de el.Mi-am pus man ape pieptul lui.Ren si Ioana zambira stiind ce se intampla.Brunetul continua sa zambeasca si isi puse mainile in jurul taliei mele.Am continuat sa dorm pe pieptul burnetului fara sa stiu.
-Pisicuto am ajuns spuse zambind.
M-am trezit s imam uitat la el.AM realizat ca am dormit in bratele lui si Ren cu Ioana zambeau.Am zambit usor si mam retras incet.
-umm scuze.am spus incet.
-Nui nimic.Ai dormit bine?ma intreba pastrandu-si zambetul somnoros.
-Aha..chiar am dormi.Am raspuns.
M-am ridicat nestiind ca aurocarul nu se oprise.Am picat inapoi dar nu pe scaun ci in bratele brunetului.Zambi usor si ma puse pe scaun.Am zambit la randul meu.IN 10 minute am ajuns la hotelul la care stateam.AM coborat din autocar vorbind cu Alex zambind.Diriginta ne spuse:
-Stiti fiecare cum stati?
-Da…am spus toti in cor.
Ne imparti cheile sin e zambi mie si la Alex.Aveam camera de la ultimul etaj singuri pe tot etajul.Ma ajuta sa imi duc geanta.Am intrat in camera si am ramas socata.Era pat dublu…am oftat incet s imam mai uitat prin camera.Aveam terasa,o baie,doua dulapuri,un televizor.Era frumoasa camera cu exceptia patului.Alex intra in camera si zambi lasand gentile jos.
-Se pare ca va trebui sa dormim impreuna.Aaa si vezi ca o zis dira ca sa ne schimbam ca mergem pe plaja.
-Mda..asa se pare.am spus zambind.
-O sa incerc sa nu fiu nesuferit.dar nu iti promit.spuse zambind apropiindu-se de mine.
-Mersi.am spus zambind.
Isi puse mainile pe talia mea..am crezut ca vrea sa ma sarute dar cand colo incepu sa ma gadale..am inceput sa rad si ma tranti pe pat punandu-se deasupra mea gadalindu-ma.In camera intrara Ioana si Ren,cand ne vazura inchisera usa zambind.
-Se pare ca nu se lasa Alex.spuse Ioana oftand.
-Ioana se vede ca il place..cear fi sa ii lasam in pace?spuse Ren apropiindu-se de ea.
Fata zambi si se apropie de el.Isi unira buzele intr-un sarut.Intre timp in camera eu incercam sa il dau jos pe Alex.Pana la urma se dadu jos si se aseza langa mine in pat.
-Pentru ce a fost asta?am intrebat.
-Ca sa..nu stiu ma plictiseam.spuse zambind.
-Aha cum zici tu.so ne schimbam?am intrebat.
-Sure.spuse.
M-am ridicat si iam intins mana sa se ridice.Dar in loc sa se ridice ma trase pe el.Am zambit usor.Imi zambi la randul lui si ma saruta.Imi dadu drumul si se ridica o data cu mine in brate.Ma lasa jos si incepu sa isi cotrobaie prin geanta.Mi-am dat ochii peste cap si mi-am scos din geanta un maieu alb,o fusta alba scurta si sandalele tot albe,am luat costumul negru compus din doua piese.
-Ma duc sa ma schimb de intri peste mine zbori pe geam.iam spus serioasa.
-Aha cum spui tu eu ma schimb pan ace vii tu.
Am intrat in baie dandu-mi jos hainele si lengeria intintima.Mi-am luat costumul de baie si am iesit.Alex era intr-o perehce de pantalni scurti negrii fara trciou.I-am examinat corpul si arata foarte bine.Se uita la mine ca la felul 15 si se apropie.
-Uhhh scumpo ce bine areti.spuse zambind.
-Ahamz cum spui tu.am spus dandu-mi ochii peste cap.
Mi-am luat maieul si fusta pe mine.M-am asezat pe pat incaltandu-ma cu sandalele.Se deschise usa brusc si isi facura aparitia Ren si Ioana care se tineau de mana.
-Sunteti gata?intrebara.
-Aha.am spus zambind.Dar cu voi ce s-a intamplat?continua Alex.
-Pai..este o poveste lunga.Dar pe scurt suntem impreuna dupa ce vam vazut pe voi ce bine va distrati.spuse Ren facacandumi cu ochiul.
Mi-am intors privirea spre Alex zambind usor.
-Mda…data viitoare cand ai de gand sa ma torturezi cu gadaleala inchide usa.
-Hai sa mergem si lasati o data comentarile.spuse Alex luand geanta.
Am iesit toti patru din apartament.Am coborat la receptie unde toata lueam se uita uimita la mine si la Alex cum de nu ne certam.Le-am zambit tutror.
-Deci va las sa mergeti cum vreti si cu cine vreti.Mai pe scurt sunteti liberi sa mergeti cati vreti la plaja.spuse.
-Deci noi patru mergem la plaja nu?spuse Ioana.
-Dap.am spus.
-Iubitule vi la plaja?intreba roscata pe care am aflat ca o cheama Sara.
M-am uitat nervoasa dar nu am comentat.Alex se enerva si daca nu il prindeam de mana cred ca o si batea.
-Sara ti-am spus deja ca nu mai suntem impreuna.Gata s-a terminat.
-Doar nu ma lasi pentru ea?spuse nervoasa.
-Nu este problema ta pentru cine te las asa ca dispari.spuse nervos.
Fata pleca nervoasa,inc ail mai tineam de mana.Isi strecura degetele printre ale mele si zambi.
-Pai hai sa mergem.spuse zambind.
Am plecat toti patru catre plaja si chiar nu am ripostat ca ma tinea de mana.Am ajuns la plaja in 10 minute.Ne-am dat hainele jos ramanand doar in costumele de baie.Eu si Alex ne-am asezat pe sezlonguri,iar Ren cu Ioana s-au dus in apa.
-De ce te-ai despartit de ea?lam intrebat cand am ramas singuri.
-Because am fost cu ea doar asa deja ma seca.spsue zambind.Vi in apa?ma intreba.
-Nee poate mai tarziu am spus inchizand ochii.
-Cum vrei.spuse.
Se ridica de pe sezlong,dar nu pleca inca.Ma lua in brate mergand spre mare.
-Ce faci?lam intrebat.
-Bine tu?imi raspunse ironic.
-Ma refer la altceva.am spus tinandu-ma de el.
-Te duc in apa.Nu este dupa tine asa ca nu patesti nimic daka te uzi.spuse intrand in mare.
-Nu esti normal.am spus zambindui.
Zambi la randul lui si se facu ca imi da drumul.Mi-am pus mainile pe dupa gatul lui tinandu-ma de el.Ren si Ioana zambeau uitandu-se la noi.
-Se vede ca se plac reciproc.Daca ar lasa Alex garda jos ce fain ar fi.am spus Ioana.
-Mda..dar nu o va lasa cat de curand.Sa speram ca statul asta impreuna pe care la avut frateso de a face va merge.spuse Ren.
-Deci frateso a organizat defapt totul?intreba uimita Ioana.
-Da..sia dat seama ca Maya il place pe Alex si invers si s-a gandit ca asa poate or sa fie impreuna.spuse Ren.
Am iesit din maere pana la urma si ne-am imbracat luando spre hotel.
Sus In jos
https://master-neko.all-up.com
Lee

Lee


Mesaje : 219
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 5:55 pm

Ha? Deci toata idee a fost a lui Josh?! Sau are Alex vreun frate geaman? O.o. Mai vreau mai vreau xD. Super ficu' , continuarea cat mai repedeee!!!! xD
Sus In jos
Maya
Admin
Maya


Mesaje : 256
Data de inscriere : 14/03/2010

no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitimeDum Mar 21, 2010 9:21 pm

Capitolul 7:Cina
Am ajuns la hotel destul de repede.Ne-am luat la revedere de la Ren si Ioana si am mers la noi in camera.Am intrat in camera si mi-am scos telefonul.
-Aoleu..5 apeluri de la Josh.am spus.
-Ar fi bine sa il suni.spuse Alex asezandu-se langa mine.
I-am zambit si am format numarul fratelui meu.Suna de cateva ori dar nu raspunse nimeni.Intra mesageria vocala.
-Sa o ia naiba de mesagerie.Pun pariu ca este cu Carmen.am spus.
-Prietena?intreba Alex.
-Dap..in fine o sa il sun mai tarziu.
-Vrei sa iesim sa luam cina in oras?ma intreba zambind.
-Yes,Sure.am raspuns.
-Good.spuse zambind.
Mi-am cautat costumasul compus dintr-un maieu si o fusta mov,care se prindeau intre ele.Am intrat in baie facand un dus.Mi-am luat costumul pe mine si mam pieptanat.Am iesit din baie si mam incaltat cu cizmele negre.Alex era imbracat intr-o pereche de blugi albastri,o camasa neagra si parul facut tepi.I-am zambit si mi-am luat telefonul.Isi lua cheile de la masina zambind
-Ai masina?am intrebat.
-Da a rezolvat tata sa am masina si aici.spuse zambind.
-Frumos.am raspuns.
Am iesit din apartament tinandu-ne de mana.Am coborat in fata hetelului si acolo era parcata un Ferrari negru decapotabil.Am zambit si am urcat impreuna in masina.Am ajuns in fata unui restaurant.Imi deschise usa intinzand mana.L-am laut de mana si am urcat impeuna pe terasa.Am ramas placut surprinsa cand am vazut.Toata terasa era cu lumanari parfumate cu miros de trandafir si in mijloc o masa cu doua scaune.Mi-am intors privirea spre Alex.
-Tu ai facut toate astea?am intrebat.
-Ceva de genul.spuse zambind.
-De unde ai stiut ca imi plac trandafirii?
-Mai stii seara aia in club?spuse.
-Mda..nu o so pot uita.am spus.
-Na cand te-am sarutat pe gat am simtit ca miroseai a trandafir si atunci mi-am dat seama ca ti plac.spuse.
-Aha…am spus.
Ne-am asezat la masa povestind.Am inceput sa mancam incet si admiram privelistea.Am terminat de mancat si mam ridicat apropiindu-ma de balustrada.Se ridica si el si veni la mine.Isi puse mainile in jurul meu.Am zambit si am continuat sa stau asa.
-E frumos nui asa?ma intreba.
-Da e superb.Poti sa imi spui de ce ai facut toate astea?am intrebat.
-O sa afli.spuse zambind.Hia e timpul sa mergem.spuse intorcandu-ma cu fata spre el.
-Daca tu zici.am spus zambind.
Ma lua de mana si am coborat scarile de marumura.Am urcat in masina si am luato spre hotel.Drumul a fost foarte tacut dar nici nu mam chinuit sa spun ceva.Am ajuns in fata hotelului si am urcat in camera.Inchise usa dupa el si se apropie de mine,eu fiind cu spatele.Ma intoarse usor cu fata spre el.Isi puse mainile in jurul taliei mele si ma lipi de perete.Inceput sa ma sarute.I-am raspuns la sarut,strecurandu-mi limba printre buzele lui.Isi muta o man ape piciorul meu ridicandul peste al lui.Cobori usor pe gat continuand sa ma sarute.Simtii mirosul de trandafiri si zambi muscandu-ma usor.
Ma lua in brate intinzandu-ma incet pa pat si profitand de fiecare secunda.Mi-am pus mainile pe dupa gatul lui lipindui corpul de al meu.Continua sa ma sarute coborand pe gat si muscandu-ma lasand sa se prelinga sangele pe gat.Am tipat de durere,dar lui nu ii prea pasa.A lins usor sangele facandu-ma pe mine sa tremur de placere.
-Nu o fa te rog.iam spus incet.
-De ce nu?intreba oprinduse.
-Pentru ca…nu in seara asta te rog.am spus din nou.
Isi lipi buzele de ale mele mangaindu-ma usor pe picior.I-am raspuns la sarut,isi strecura limba printre buzele mele explorand fiecare particica.Isi dezlipi incet buzele de ale mele si ma privi.Zambi usor inca lipit corpul lui de al meu.Se dadu jos continaund sa zambeasca.AM intrat in baie si mam schimbat de haine.Cand am intrat in camera Alex stateam deja intins in pat doar intr-o pereche de pantaloni.Ma-m asezat langa el,iar brunetul ma trase mai aprope.Mi-am pus capul pe pieptul lui zambind.
-Mersi.am soptit.
-Pnetru?intreba privind tavanul absent.
-Pentru tot..pentru cina si altele.am spus.
Nu era atent la ce ii spuneam.M-am ridicat de pe pieptul lui si am spus:
-Alex?
-Hmmm?da ce s-a intamplat?ma intreba privind buimac.
-Aaa cei cu tine?te porti ca si cum ai fi de pe alta planeta.am spus.
-Imi pare rau Maya,dar nu stiu ce este cu mine in ultimul timp…sunt asa de cu susul in jos.spuse.
-Mie imi spui?am intrebat ironica.
-Aaa da.Dar ce si de fata cu tine mam purtat ciudat?spuse mirat.
-Aaaa Alex noi mai aveam un pic si ne bateam.am spus.Ba esti un nesuferit cu gura mare ba te porti ca si acum.am spus.
-Imi pare rau pisicuto dar nu stiu cei cu mine.spuse zambind.
Doar am zambit s imam apropiat mia mult de el.Isi puse o man ape talia mea si ma saruta apasat.I-am raspuns la sarut,Mi-am pus din nou capul pe pieptul lui si am adormit.Am soptit fara sa imi dau seama numele lui.Doar zambi si adormi si el intr-un final.
Se facu dimineata,iar eu mam trezit deranjata de razele soarelui.M-am ridicat incet fara s ail trezesc pe Alex.Am facut un dus si am iesit din baie doar cu un prosop.Brunetul era doar cu blugii pe el facandu-si cureaua.Cand ma vazu dadu drumul curelei si se apropie incet de mine.Isi puse mainile pet alia mea si ma saruta.I-am raspun sla sarut.Imi dadu drumul incet si zambi.AM zambit usor si mi-am luat o pereche de pantaloni scurti,un tricou decoltat mov,si o pereche de tenisi.Ma lua de mana si am coborat in restaurantul hotelului.La o masa erau doar Ren si Ioana.Ne zambira facandu-ne semn sa se apropiem.Toata lumea se uita la noi ca deobicei.Diriginta zambi vazandu-ne ca ne intelegem.Ne-am asezat la masa zambind.
-Neatza.spuse brunetul zembind.
-Hey..unde ati fost aseara ca vam cautat.intreba Ioana.
-Am fost la restaurant.am raspuns scurt.
Ioana se ridica si facandu-mi semn sa o urmez.M-am ridicat urmando.A iesit din hotel,luando spre piscine.Se asseza pe un sezlong,am urmato putin ingrijorata.
-Ce s-a intamplat?am intrebat.
-Esti cu Alex?spuse direct.
-Nu..de ce?am spus surprinsa de intrebarea ei.
-Pnetru ca asa va purtati.Se vede ca esti indragostita de el si invers.Zimi te rog unde ai fost aseara.spuse.
-Vorbesc serios la restaurant cu masina lui…am luat cina impreuna si a aranjat el totul.Lumanari parfumate,cina pentru doi..eccetera.am spus.
-Wow..baiatu asta chiar s-a indragostit.spuse.
-Uhhh..de unde stii lucru asta?am intrebat.
-Maya se vede de la o posta ca sunteti indragostiti.Si nu a mai facut asta pentru nici o fata de multa vreme.spuse.
Am tacut din gura doar privind in gol nevrand sa cred.
-Cred ca doar ma foloseste.am spus intr-un final.
-Maya daca te folosea umbla cu alta de mult timp.Hai sa mergem inapoi.
-De accord.am spus.
M-am ridicat de pe sezlong dar mam impiedicat cazand in piscine.Nestiind sa inot bine mam dus la fund.Se auzi tipatul lui Ioana pana in hotel asa ca Ren si Alex ajunsera primi.Alex sari dupa mine in apa imbracat si venire si restul.Ma lua in brate iesind din apa si punandu-ma pe un sezlong.Incepu sa ma scuture.
-Maya,Maya trezestete Maya!!!!incepu sa tipe.
Am deschis incet ochii.Alex rasufla usurat si ma lua in brate.Mi-am pus capul pe umarul lui.Ma stranse in brate si sopti:
-Sa nu mai faci dinastea niciodata.
-De accord.am soptit.
Brunetul linisti pe toata lumea spunand ca sunt bine.Diriginta ii spuse ca ei merg la mare dar el sa ramana cu mine.Dadu doar din cap si se ridica cu mine in brate mergand in camera.Ma aseza pe pat zambind.
-Cum naiba ai picat?ma intreba asezandu-se langa mine.
-Mam impiedicat ce sa fac daca sunt impiedicata.am raspuns.
-Vai si amar.spuse.
Se apropie mai mult de mine si ma saruta apasat strecurandu-si limba printre buzele mele.Mi-am pus mainile pe dupa gatul lui tragandul mai aproape si raspunzandui la sarut.Se puse peste mine mangaindu-mi piciorul si urcand mai sus.Am continuat sa il sarut tragandul mai aproape de mine.Continua sa ma sarute dar se dezlipi de mine stiind ca nu vreau sa ajung pana acolo.Imi zambi si ma lua in brate.Mi-am pus capul pe umarul lui zambind.M-am dat jos din bratele lui s imam schimbat de haine uscandu-ma.Mi-am luat o fusta neagra scurta,un maieu roz,iar in picioare o pereche de sandale care se legau pe picior.Brunetul era imbracat intr-o camasa(tipic lui)alba descheiata la primii doi nasturi,o pereche de bluji albastri,iar in picioare niste adidasi si parul facut tepi.Am coborat impreuna ca deobicei la cina.Toata lumea se uita la noi si diriginta se ridica venind spre noi.
-Maya esti bine?ma intreba.
-Da doamna diriginta multumita lui Alex.am spus zambindui.
-Bine..ma bucur ca va intelegeti.Si Alex..adica lasa.spuse diriginta vrand s ail atentioneze pentru cercelul din ureche.
Am zambit amandoi si ne-am asezat la masa noastra.Dupa ce am terminat de mancat am mai povestit un pic.Venira niste fete punandu-se la Alex in brate.Acesta nu spuse nimic dar eu eram nervoasa.Ioana ii dadu un picior lui Alex pe sub masa atentionandul.Acesta intelesese repede mesajul si le spuse celor doua.
-Imi pare rau fetelor dar sunt luat.
-De cine?spuse una dintre ele.
-De domnisoara Maya.spuse zambind.
M-am inecat cu sucul pe care il beam.Acesta doar zambi.Cele doua incepusera:
-Cum ne poti lasa pentru o fufa ca ea?
Alex se ridica nervos si incepu sa tipe in gura mare.
-Fufe sunteti voi majoritatea fetelor din liceu si nu pot sac red ca imi cadeti asa usor in plasa.Daca o mai faceti o data pe Maya fufa ma ocup eu de voi.spuse nervos.
M-am ridicat prinzandul de mana…
-Nu merita.am spus incet.
Cele doua plecara iar brunetul se calma incet.Se azseza din nou si eu am facut la fel.Iesi cu Ren afara.
-Hmmm oare ce mai are de gand sa faca?am intrebat.
-Nu stiu dar cev au de gand..ca aveau sclipirile alea in ochi.spuse Ioana.
-Iti sta bine impreuna cu Ren.am spus zambind.
-Si tie ti-ar sta bine cu Alex..daca ar lasa macar o data garda jos dar nu o face.spuse oftand.
-Mda dar nu avem ce sa facem.am spus.
Venira inapoi baietii si zambira amandoi.Eu si Ioana ne-am dat seama ca ceva nu este in regula cu ei.Doar am zambit.Se facu tarziu asa ca am mers fiecare in camera lui.Am urcat cu Alex pana la ultimul etaj si in lift incepu sa ma sarute.Ma lua in brate ducandu-ma in camera.Ma intinse incet pe pat incepand sa ma sarute pe gat,l-am lasat sa continue vrand sa fiu a lui.Imi dadu jos maieul continuand sa ma sarute..iam dat si eu camasa jos lipinadu-mi corpul de al lui.Isi puse mana pe picior mangaindu-ma si urcand mai sus.
-Esti sigura ca vrei asta?ma intreba serios.
-Mda…am spus incet.
Continua sa ma sarute coborand mai jos si dandu-mi fusta jos.Am ramas doar in lenjerie intima.Continua sa ma sarute dar se opri pana la urma.
M-am uitat la el putin incurcata.Imi zambi ridicandu-ma si imi sopti la ureche.
-NU in seara asta.spuse scurt.
Am dat doar din cap afirmativ.Zambi si ma lua in brate punandu-ma pe pat.Se aseza langa mine si am adormit inaintea lui.
-Alex..am soptit in somn.
Brunetul zambi dandu-si seama ca isi mia auzit o data numele cu o noaptea inainte.Dormeam din nou cu capul pe pieptul lui tinandu-ma in brate..,,Maya,Maya daca ai afla ce ti-am pregatit.si toate astea datorita lui Josh”isi spuse in gand zambind.Pana la urma adormi si el.
Sus In jos
https://master-neko.all-up.com
Continut sponsorizat





no title... Empty
MesajSubiect: Re: no title...   no title... Icon_minitime

Sus In jos
 
no title...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
master neko :: Fan zone :: Fan fiction-
Mergi direct la: